افتخارات دانشکده

برگزاري كنفرانس علمي بين المللي تحقيقات و نوآوري در كشاورزي ارگانيك

 برگزاري اولين كنفرانس ملي كشت سلول و بافت گياهي

 برگزاري شش دوره همايش ايده هاي نو در كشاورزي در سطح منطقه اي و ملي

 برگزاري اولين همايش بين المللي و چهارمين كنگره ملي بازيافت مواد آلي در كشاورزي

انتخاب طرح دانش بنيان نانورس به عنوان طرح تحقيقاتي برتر در چهارمين جشنواره فرهيختگان

انتخاب مركز تحقيقات اصلاح و توليد بذر به عنوان مركز تحقيقات برتر و شركت بيوتكنولوژي در چهارمين جشنواره فرهيختگان

انتخاب مركز انتقال ژن به عنوان آزمايشگاه برتر در چهارمين جشنواره فرهيختگان

مهندسي محيط زيست"" id="imgmain" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
مهندسي محيط زيست
...از جمله توانمندي­هاي قابل توجه در گروه محيط زيست مي­توان به راه ­اندازي مركز آزمايشگاه معتمد محيط زيست استان اصفهان- پژوهشكده پسماد و پساب و همچنين راه اندازي دو مجله معتبر بين المللي در زمينه محيط زيست اشاره نمود...

امروز با توجه به رشد روز افزون جمعيت در سياره زمين و تغيير الگوي زندگي بشر دست­اندازي به منابع طبيعي به امري مخرب در محيط زيست بدل گشته و پيامد آن گونه ­هاي حيات (تنوع زيستي) در معرض خطر نابودي واقع گرديده­اند. از جمله اين معضلات مي­توان به تخريب و برداشت بي­رويه جنگل­ها ، رودخانه­ها، درياها، مراتع و كليه اكوسيستم­هاي روي كره زمين اشاره نمود. همچنين بروز آلودگي­هاي زيست محيطي ناشي از فعاليت­هاي انسان محيط زيست سالم را به محيطي نا امن براي زندگي و حيات انسان و ساير مخلوقات تبديل كرده است. از اين رو آشنايي با محيط زيست و مسائل و مشكلات مرتبط با آن و ضرورت يافتن راهي در راستاي حل اين معضلات نياز به دانش محيط زيست را به امري اجتناب ناپذير تبديل نموده است.

اين دانشگاه از سال 1388 نسبت به جذب دانشجو در مقطع كارشناسي رشته مهندسي منابع طبيعي- محيط زيست اقدام نموده و از سال 1392 در مقطع كارشناسي ارشد در همين رشته دانشجو مي پذيرد.

گروه محيط زيست با تعداد 6 نفر عضو هيئت علمي و همچنين امكانات آزمايشگاهي مناسب و در خور  پذيراي دانشجويان علاقه مند و مستعد در اين زمينه مي­باشد. از جمله توانمندي­هاي قابل توجه در گروه محيط زيست مي­توان به راه ­اندازي مركز آزمايشگاه معتمد محيط زيست استان اصفهان- پژوهشكده پسماد و پساب و همچنين راه اندازي دو مجله معتبر بين المللي در زمينه محيط زيست اشاره نمود.

تاریخ:
1394/07/04
تعداد بازدید:
294
منبع:
Powered by DorsaPortal